fbpx

Pola Mokotowskie – urok modnego osiedla Biały Kamień

Na przestrzeni ostatnich lat Mokotów przy centrum biznesowym wzbogacił się o spójne osiedle nowoczesnych budynków.

Nietuzinkowa lokalizacja na granicy Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia zapewnia szybki dojazd do głównych siedzib największych koncernów i do lotniska im. F.Chopina.

Bliskość Pól Mokotowskich dziś zwanych, jako Parku im. Józefa Piłsudskiego to atut dla mieszkańców dużego miasta. Teren zielony zapełniony starodrzewiem był kiedyś poligonem wojskowym, potem lotniskiem i miejsce imprez, a obecnie stanowi park miejski graniczący na obrzeżach z osiedlem Biały Kamień, z SGH, Biblioteką Narodową oraz Stadionem „Skry”.

Stopniowo rejon ulic Chodkiewicza, Biały Kamień, Żaryna został zabudowany kilkoma osiedlami stanowiącymi odrębne projekty. Niektóre z nich to kameralne budynki, zatopione w zieleni, z elewacją częściowo pokrytą drewnem, a niektóre to obiekty o znacznie wyższej zabudowie.

W skład tego projektu wchodzą obiekty:

Allegretto – 5 budynków trzypiętrowych oddanych do użytku w 2002 roku. Pracownia APA Kuryłowicz & Associates oraz STANISZKIS ARCHITEKT. Generalnym wykonawcą jest firma Mitex S.A.

Bolero – osiedle z 2005 r.  „KAPS” stworzone przez Tomasza Korneluka, Macieja Paryska i Tomasza Słowika. Generalny wykonawca – Mitex S.A.

Cameratta – z 2005r. „BIM Architekci”. Wykonawcą jest firma Kajima.

Delicato – 2009 r., zaprojektowane przez APA Kuryłowicz & Associates. Generalny wykonawca jest SPS Construction sp. z o.o. Oddane do użytku w 2009 r.

Przy Oranżerii etap I  – 2004r.  składający się z sześciu pięciopiętrowych budynków mieszkalnych.

Przy Oranżerii etap II – 2006r. Pracownia architektoniczną Jems Architekci.

Etiuda – 2007r., architekci to „KAPS” – Tomasz Korneluk, Maciej Paryski i Tomasza Słowik. Generalny wykonawca  – Grupa Mostostal Warszawa.

Milonga – 2008r. APA Kurylowicz & Associates. Generalny wykonawca – SPS Construction sp. z o.o.

Grazioso – 2013r. przy ul. Chodkiewicza. W ramach projektu Grazioso Apartamenty powstaną 3 budynki apartamentowe. Kuryłowicz & Associates. Realizacja – RE-Bau. Apartamenty o pow.i od 53 m2 do 187 m2

Violino – APA Kuryłowicz & Associates. Generalny wykonawca – SPS Construction sp. z o.o.

Quattro –  2003 r. APA Kuryłowicz & Associates. Generalny wykonawca  – firma Mitex S.A.

Rapsodia – 2002 r. Marek Dunikowski – Biuro Architektoniczne DDJM. Generalny wykonawca – Budexport Sp.z.o.o.

Serenata – 2005r. APA Kuryłowicz & Associates. Generalny wykonawca – firma Mitex S.A.

Suita 2006r. APA Kuryłowicz & Associates. Generalny wykonawca – Grupa Mostostal Warszawa.

Finale Apartments 2019r. 25 wyjątkowych apartamentów o pow. 147-233 m2.

Idealne miejsce dla miłośników nowoczesnej, modernistycznej architektury. Jednym z piękniejszych miejsc jest kultowy dziś położony w cudownej zabudowie oranżerii Izumi Sushi.

Każdy projekt jest inny. Nas najbardziej urzekły Adres Biały Kamień 3,5 7 i oczywiście Finale.

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.